تزریق پلاستیک

شرکت اروند نگر ارشد با استفاده از به روزترین دستگاه‌ها و با بهره‌مندی از پرسنل متخصص، توانایی تولید انواع قطعات پلاستیکی با روش تزریق پلاستیک را دارد. در ویدیو زیر تولید کاور روی موتور خودرو KMC-T8 شرکت محترم کرمان خودرو توسط شرکت اروند نگر ارشد نشان داده شده است.

درباره تزریق پلاستیک:

تزریق پلاستیک رایج‌ترین روش برای تولید انبوه قطعات پلاستیکی است و در صنایع مختلفی از جمله خودرو، پزشکی، اسباب بازی، وزرشی، بسته‌بندی و ... کاربرد دارد. بسیاری از قطعاتی که روزانه با آنان سر و کار داریم مانند در بطری، صندلی پلاستیکی، دستگیره در خودرو، قاشق و جنگال یکبار مصرف، کفی کفش، قطعات لگو و ... با این روش تولید می‎‌شوند.

قطعات پلاستیکی تولید شده به روش تزریق

تاریخچه:

تزریق پلاستیک در قرن 19 میلادی برای حل مشکل بیلیارد اختراع شد. در گذشته توپ‌های بیلیارد از عاج فیل‌های آفریقایی ساخته می‌شدند و مشکلاتی مانند هزینه بالای تولید، سختی فرآیند تولید و صدمه به جمعیت فیل‌ها را در برداشت. به همین دلیل تولید کنندگان میزهای بیلیارد جایزه‌ای به ارزش 10 هزار دلار برای پیدا کردن جایگزین مناسب در نظر گرفتند.
در نتیجه در سال ۱۸۶۷ میلادی شخصی به نام جان وسلی هایت (John Wesley Hyatt) توپ بیلیارد را از جنس سلولوئید با دستگاهی که سرآغاز تزریق پلاستیک بود، تولید کرد و دستگاه خود را به ثبت رساند. البته این دستگاه بسیار ساده‌تر از دستگاه‌های تزریق پلاستیک پیچیده و پیشرفته امروزی بود.

تاریخچه تزریق پلاستیک

مراحل فرآیند تزریق پلاستیک:

در نگاه اول تولید به روش قالب گیری تزریقی ساده به نظر می‌آید، پلاستیک مذابی به درون قالب تزریق می‌شود و پس از سرد شدن، قطعه خارج می‌شود. اما در حقیقت این فرآیند بسیار پیچیده‌تر و دشوارتر است. همان طور که در شکل زیر نشان داده شده است دستگاه تزریق دارای 3 بخش اصلی است که در ادامه به توضیح آن می‌پردازیم.
1. واحد تزریق (Injection Unit)
2. قالب (Mold)
3. گیره‌بندی (Clamp)
گرانول‌های پلاستیکی از طریق مخزن (Hopper) وارد سیلندر می‌شود و توسط ماردون به جلو رانده می‌شوند. اطراف سیلندر هیترهایی وجود دارد که حین جلو رفتن گرانول، باعث ذوب شدن آن‌ها می‌شود به طوریکه در جلوی سیلندر مواد کاملا ذوب شده اند. پس از آن ماردون مواد ذوب شده را به داخل قالب، تزریق می‌کند. پس از سرد شدن پلاستیک تزریق شده، قالب باز شده و قطعه خارج می‌شود. و این فرآیند تکرار می‌شود.

آموزش تزریق پلاستیک
اروند نگر ارشد دارای ظرفیت و امکانات لازم جهت تزریق انواع قطعات پلاستیکی می‌باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.