قالب سازی

شرکت اروند نگر ارشد با بهره‌مندی از متخصصان با تجربه قالبسازی امکان ساخت انواع قالب تزریق پلاستیک را دارد. در ویدیوی زیر تصاویر قالب جلوپنجره و ابرویی خودرو KMC-T8 که توسط متخصصان این شرکت طراحی و ساخته شده است، نشان داده شده است.

درباره قالب تزریق پلاستیک:

یکی از پرکاربردترین روش‌های تولید قطعات پلاستیکی، قالب‌گیری تزریقی می‌باشد. کوتاه بودن سیکل تولید و تولید همزمان چند محصول با استفاده از قالب‌های چند کویته، این فرآیند را به گزینه‌ای ایده‌آل جهت تولید تیراژ بالای محصولات تبدیل کرده است.

علاوه بر این سایر مزایای استفاده از قالب یری تزریقی عبارت‌اند از:

  • دقت بالا و امکان تولید محصولاتی با هندسه پیچیده
  • تکرار‌پذیری
  • امکان استفاده از طیف وسیع مواد مصرفی
  • هزینه نیروی‌کار کم
قالب تزریق پلاستیک

انواع قالب تزریق پلاستیک:

به طور کلی قالب‌های تزریق پلاستیک در دو نوع راهگاه سرد و راهگاه گرم تولید می‌شوند.

سیستم‌های راهگاه گرم، شبکه‌های حرارت داده شده‌ای هستند که پس از جامد و سرد شدن قطعه درون قالب، همچنان مذاب باقی می‌مانند و اثری از گیت یا اسپرو هنگام خروج قطعه از قالب مشاهده نمی‌شود. این روش نسبت به روش سنتی یا همان راهگاه سرد، هزینه‌ی بیشتری دارد.

قالب راهگاه گرم تزریق پلاستیک

همان طور که در شکل زیر نشان داده شده است اسپرو قسمت ورودی مواد از واحد تزریق به قالب است. در قالب‌های دارای چند کویته اسپرو مستقیما به قطعات متصل نیست بلکه شبکه‌ توزیعی از تونل‌ها به نام رانر یا راهگاه وجود دارد که مواد اولیه مذاب را از اسپرو به سمت قطعات هدایت می‌کند و به وسیله اتصال‌های کوچکی به نام گیت به قطعه متصل می‌شوند

نمایش راهگاه (Runner) در قطعات تزریق پلاستیک
اروند نگر ارشد دارای ظرفیت و امکانات لازم جهت تزریق انواع قطعات پلاستیکی می‌باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.